Zahradní pergoly a materiály

 

Pokud bydlíte někde u lesa a chcete aby Vaše zahradní pergola splinula s okolím, zvolte na konstrukci kulaté kmeny a nejlépe i s kůrou.

 

Zahradní pergola ze dřeva je jedno zda ji budete chtít s hranolů či kulatiny, je důležité si prvně zhotovit rámy ze svislých latí a vodorovných latí. Sloupy, které jsou v rozích jsou nosné a ponesou celou váhu pergoly, a proto se zapouští do betonových patek, aby konstrukce byla pevné a při větším větru nám zahradní pergola nespadla.

Zděné zahradní pergoly se liší od dřevěných tak, že nosné sloupky jsou vyzděné z pálených cihel, které se používají při zdění komínů a podezdívání venkovních krbů. Výhodou těchto cihel je, že se nedrolí, působení povětrnostních vlivů na ně nemá negativní vliv a hlavně mají dlouhou životnost.

 

Zahradní pergoly z kovu jsou většinou práce na zakázku. Jedná se o práci se stylizovanými mřížovým efektem nebo ornamenty. Pokud se pro tuto variantu zahradní pergoly rozhodnete počítejte s vyššími náklady. Nebo jednodušší variantou, kterou zvládnete sami je, na sloupky použijte kovové trubky, kotvené do betonového základu. Po připevnění vodorovných prvků konstrukce, které je nutné přivařit ke sloupkům kovovými úhelníky. Na výplň použijte dřevěné latě nebo drátěné pletivo. Na závěr nezapomeňte celou kovovou konstrukci natřít aby nezrezivěla. Materiál, který se dá použít na zastřešení zahradní pergoly se rok od roku mění. Dříve to byl rákos a lepenka a nyní je nahradila sklolaminátová deska, komůrkový polykarbonát nebo vlnité a trapézové desky z PVC.

Image Gallery

Footer center box

Footer center box text, Footer center box text, Footer center box text, Footer center box text, Footer center box text

Footer right nadpis

Footer right text, Footer right text, Footer right text, Footer right text, Footer right text, Footer right text, Footer right text

Adresa:
Lorem ipsum
16515/33
Praha 14555

tel: 123456789
fax: 123456987